پکیج های تصفیه فاضلاب سیاه به روش هوازی SBR با مخازن پلی پروپیلن دفنی

 صفحه اصلی پروژه ها پکیج های تصفیه فاضلاب سیاه به روش هوازی SBR با مخازن پلی پروپیلن دفنی
درباره شرکت GRAF

درباره شرکت GRAF

پکیج های تصفیه فاضلاب سیاه به روش بی هوازی (سپتیک) با مخازن پلی پروپیلن دفنی

پکیج های تصفیه فاضلاب سیاه به روش بی هوازی (سپتیک) با مخازن پلی پروپیلن دفنیپکیج های تصفیه فاضلاب سیاه به روش هوازی SBR با مخازن پلی پروپیلن دفنی


جمعه , 24 فوریه 2017

کمپاني Graf از سال ۲۰۰۰ ميلادي با بهره گيري از تکنولوژي پيشرفته موفق به طراحي و ساخت پکيج هاي تصفيه فاضلاب به روش SBR گرديد.

متخصصان کمپاني Graf در مراحل طراحي و ساخت اين پکيج ها همواره به کاربري آسان و حذف تجهيزات پيچيدة مکانيکي و الکترونیکی و نيز کاهش مصرف انرژي، بعنوان اصول طراحي و نياز اينگونه پکيج ها، نگاه ويژه اي داشته اند. محصول توليد شده با داشتن ويژگي هاي فوق به راحتي قابل استفاده براي مصارف کم حجم و خانگي بوده و با دارا بودن قابليت مدولار شدن مخازن، ميتوان از مخازن پلی پروپیلن جهت تصفيه فاضلاب تا حجم ۲۷m3 به کار برد و برای ظرفیت های بالاتر تا از مخازن بتنی استفاده می گردد.

از مزایای محصولات اين کمپاني، بهره گيري از کيت کنترلي پيشرفته، براي مديريت و راهبري سيستم و استفاده از تکنيک airlift براي نقل و انتقال فاضلاب و لجن مي باشد

شرح مراحل فرآيند SBR در پکيج هاي  تصفیه

در تصفيه با روش SBR همواره دو حوضچه مورد نياز مي باشد که حوضچه اوليه محل ته نشيني و جمع آوري لجن بوده و حوضچه ثانويه راکتور هوادهي يا SBR ناميده مي شود. سیکل تصفيه در تکنیک SBR در پنج مرحله صورت مي پذيرد که در ادامه به آن پرداخته می شود.

مرحله اول: فازپرشدن و ته نشيني اوليه

در مرحله اول فاضلاب بصورت ثقلي وارد حوضچه اول مي شود و پس از سپري شدن زمان ته نشيني اوليه با تکنيک air lift به حوضچه ثانويه انتقال مي يابد. اين عمليات را ميتوان زلال سازي اوليه نيز ناميد.

مرحله دوم :فاز هوادهی

فاضلاب موجود در حوضچه ثانويه، هوادهي مي گردد و ميکروارگانيسم هاي هوازي فعال شده و فرآیند تصفيه بيولوژيکي آغاز مي شود.

حجم فاضلابي که ازحوضچه اول به دوم انتقال مي يابد در تمامي سيکل ها يکسان مي باشد که به اين عمليات متعادل سازي مي گويند.

مرحله سوم :فاز استراحت

عمليات زلال سازي ثانويه در اين فاز و در حوضچه ثانويه صورت مي پذيرد، به گونه اي که پس از اتمام عمليات هوادهي طي مدت زمان مشخص لجن حاصل شده از فرآيند تصفيه هوازي، ته نشين مي گردد و عملاً تصفيه در اين مرحله به اتمام  مي رسد.

مرحله چهارم :فاز تخليه

پساب حاصله پس از ته نشینی لجن در کف مخزن، که عاری از مواد آلاینده بوده و تا حد قابل قبولی صاف و بدون بو می باشد بصورت ثقلی به بیرون منتقل می گردد.

مرحله پنجم : فاز برگشت لجن

 

پس از تخليه پساب، لجن ته نشين شده در حوضچه ثانويه به حوضچه اوليه انتقال مي يابد و از آن بعنوان لجن فعال براي تکميل عمليات تصفيه بی هوازی استفاده ميگردد.


   نظر خود را ارسال کنید

 * 
 * 
 * 
تصویر امنیتی :  *  captcha